O mně

Jmenuji se Andrea, jsem certifikovaná laktační poradkyně

o. z. MAMILA a maminka dvou holčiček. 

    O kojení jsem se začala zajímat až s prvním porodem. Do té doby jsem si myslela, že kojení je automatická činost, která se samovolně spustí po porodu a bolest bradavek nebo nalitých prsou je něco, co musí každá matka vydržet. Průběžně jsem získávala spoustu ne vždy správných informací a nevyžádaných rad. Po druhém porodu jsem si naivně myslela, že jsem již zkušenou matkou a problémy s kojením zvládnu levou zadní. Bohužel tomu tak nebylo a tak jsem se dál v tichosti trápila a snášela bolest. 

     Časem jsem si začala všímat, že je v mém okolí spoustu žen se stejným problém, které se bojí mluvit o tom, že nezvládají tak přirozenou věc jako je kojení. 

     Osud mi do cesty přihrál Petru Topinkovou, laktační poradkyni a dnes i mojí kamarádku, se kterou jsem řešila potíže, které trápily ženy v mé rodině a okolí. 

     A protože jsem zjistila, že kojení je věc, která mě opravdu zajímá, rozhodla jsem se absolvovat kurz laktační poradkyně v o. z. MAMILA. 

    Dnes jsem tedy profesionální a registrovanou poradkyní a jsem připravena šířit osvětu o přirozeném kojení, podávat matkám správné informace, řešit individuální kojící problémy, podporovat ženy v kontatní výchově a být podporou, která často v jejich okolí chybí.